Bizness ir kā koks – saknes ir pamats un augļi ir zaros!

Posted on Updated on

Es nemaz nezināju, ka bambusa sēkla 4 gadus nemanāmi dzen zemē saknes, un tikai tad, kad ir izveidots spēcīgs pamats, sāk augt augšup un 6 nedēļās izaug 20 metrus gara. Bet biznesu ar koku es esmu salīdzinājis arī pirms vairākiem gadiem.

Skatoties uz koku, mēs redzam stumbru, zarus un lapotni. Mēs redzam lapas, ziedus un augļus. Bet pazemē koku balsta spēcīga un apjomīga sakņu sistēma.

Katrs mūsu uzņēmums, katra mūsu kompānija turas uz kādiem noteiktiem principiem, uz noteiktām sistēmām, uz pieredzi – gluži kā koks turas uz saknēm. Cilvēki, telpas un iekārtas, mūsu izstrādātie produkti un firmas vārds, mūsu procesi un darba metodes – tās ir sistēmas un principi un, kas ir mūsu uzņēmuma pamatā, gluži kā koks balstās uz savām saknēm.

Bet ne jau sakņu dēļ koks aug, bet gan lapu, ziedu, augļu un sēklu dēļ. Arī bizness tiek veidots ne jau tāpēc, lai būtu telpas, iekārtas un procedūras. Biznesa rezultātus atspoguļo mūsu klienti, mūsu pārdošanas rezultāti, apgrozījums un peļņa. Arī uzņēmuma reputācija un klientu apmierinātība raksturo mūsu biznesu. Tas ir tas, kāpēc tas bizness mums ir, gluži tāpat kā kokam zari, lapas, ziedi un augļi.

Un, jo lielāks ir koks un tā lapotne, jo spēcīgākas saknes ir vajadzīgas, lai izturētu augļu smagumu un vēja brāzmas. Un, jo lielāks ir mūsu bizness, jo spēcīgākas saknes – spēcīgākas sistēmas un kārtība ir vajadzīga uzņēmumā.

Bizness ir kā koks – ar savām saknēm, savu stumbru, saviem zariem, lapotni un augļiem. Stāsts par bambusa sēklu atgādināja patiesību, ar ko jārēķinās jauniem uzņēmumiem – ja gatavojies straujai izaugsmei – izveido stipras saknes.

Bet var arī kā pienene pavasarī – mēģini izspraukties un mēģini, kur vien vari! Ja augsi pļavā, tavu ziedu nepamanīs, Bet, ja spēsi izspraukties melna asfalta šosejā – uzmanību iegūsi noteikti!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s