„10 Items Or Less” – 10 iemesli, kāpēc noskatīties šo filmu

Posted on Updated on

Vakar TV1000 nez-kuro reizi rādīja filmu ”10 pirkumi vai mazāk” (10 Items Or Less), un es jau nez-kuro reizi (šķiet, trešo) to atkal noskatījos, un atkal – ar patiesu prieku un patiku. Kas tajā filmā ir tik labs un tik pievilcīgs – te mani „10 pirkumi” – kāpēc būtu vērts šo filmu noskatīties:

1. Morgans Frīmens – lielisks aktieris, kas lieliski filmā tēlo arī aktieri. Dzīves gudrība, pārliecība, labsirdība kas nāk no viņa nevar atstāt vienaldzīgu.

2. Mūzika – ironiski, jautri, spāniski motīvi, kas brīžam mudina dungot un brīžam pat dejot līdz

3. Sieviete (Paz Vega otrā galvenajā lomā) – ir apbrīnojami un sajūsminoši, kā cilvēks var atplaukt vienas dienas laikā (filma akurāt apver notikumus vienas dienas laikā). Arī ar tik maz dažkārt pietiek, lai notiktu kas labs!

4. Filma ir uzņemta 15 dienās, 2006. gadā. Tāda arī tā izskatās – absolūts mazbudžeta gabals. Šķiet, ka darbība norit vēl pirms dažiem gadiem… Kurš nezinātu, kas ir Morgans Frīmens, iespējams novērstos no filmas jau pēc dažām minūtēm. Tomēr ne jau budžets šajā filmā ir galvenais. Liels budžets šai filmai noteikti kaitētu!

5. Kinokases ieņēmumi Amerikā šai filmai bija nieka 69 tūkstoši $. Spānijā ~400 tūkstoši, visā pasaulē, labi ja pusotrs miljons. Pat filmēta Losanželosā, tā nav Amerikāņu filma. Un varbūt tieši tur ir tās īstā vērtība!

6. Smalks un labsirdīgs humors un ironija. Gandrīz katra frāze, katra epizode ar to ir piesātināta. Atliek tikai ļauties plūsmai un smaidīt līdzi, izbaudīt filmu.

7. Dzīves filozofija. Dažas vienkārša gudrības un patiesības. Daži neparasti skatījumi uz parastām lietām. Bērnišķīga ziņkāre. Morgana Frīmena aktieris ar visu to dzīvo pats un atmodina arī Skārletu. Gan jau var atmodināt arī kādu citu sirdi un prātu.

8. Otrā plāna lomas – mazas, spilgtas, katra ar savu raksturu un ar savu vēstījumu. Dažās ir lielajā kino redzēti aktieri, citā pavisam vienkārši ļaudis, no tautas. Un kāpēc gan ne?

9. Interesanti arī, ka šī filma bija vēsturē pirmā, ko oficiāli izlika lejupielādei Internetā, kamēr to vēl rādīja kinoteātros. Acīmredzot, filmas veidotājiem nauda nebija galvenais. Visu cieņu!

10. Gan jau ir vēl kāds labs iemesls, bet vai tad vienmēr saraksts ir jāpabeidz…?

Kamēr gaidāt, kad TV1000 vai cits TV kanāls atkal rādīs šo filmu (un gan jau rādīs vēl!!), var noskatīties filmas trilleri –  jauks ieskats noskaņā, ko rada šī filma: http://bit.ly/cJaXkN

Viena doma par “„10 Items Or Less” – 10 iemesli, kāpēc noskatīties šo filmu

    Egils said:
    03/10/2011 23:06

    filmas trilleri :))
    Varbūt tomēr: treileri?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s