Vai procesu vadības skeptiķu kļūst mazāk?

Posted on Updated on

Pirms gadiem desmit, kad biju tikko realizējis savus pirmos projektu procesu vadības jomā, droši varēju apgalvot, ka pasauli var iedalīt divās līdzīgās daļās – vieni, kas fano par procesu vadību – pēta, analīzē, mēģina un ievieš, un otri, kas procesu vadību ciest nevar.
Laiks ir gājis uz priekšu un arī “statistika” par pasaules dalīšanu mainās. Arvien vairāk satieku cilvēku, kas atzīst, ka procesu vadība ir laba lieta, ir pat kāda pozitīva pieredze, katrā ziņā ir bijis vērts definēt, analizēt un pilnveidot procesus. Un mazāk paliek skeptiķu, kas joprojām, balstoties uz savu pieredzi vai arī uz savu nezināšanu, domā, ka tā ir tikai lieka laika nosišana, nevajadzīga birokrātija vai nesaidru papīru kaudzes.
Lai arī cik “uz pozitīvo pusi” mainās šī statistika, tomēr joprojām neizdodas pietiekami daudz un pietiekami bieži redzēt labus piemērus, kur uzņēmumos procesi būtu sakārtoti, daudz maz vienkārši un skaidri aprakstīti. Un tāpēc ir liels prieks par katru vadītāju, kurš var padalīties ar savu labo pieredzi un arī par katru studentu, kurš izvēlējies procesu vadības lietas izpētīt dziļāk un ko labu savā uzņēmumā ieviests.
Pēc dažām dienām tikšos ar jaunu grupu un strādāsim pie procesu vadības lietām. Protams, izmantošu arī šo reizi, lai atkal pārbaudītu, kā mainās mana “statistika”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s